Pudełko na czekoladę

Czekolada. Wytwarza się ją z miazgi kakaowej i tłuszczu kakaowego z dodatkiem cukru do mlecznej dodawane jest też mleko. Miazga i tłuszcz pozyskiwane są z nasion kakaowca, które do Europy dotarły dzięki odkryciu przez Krzysztofa Kolumba Ameryki. W Ameryce Majowie sporządzali z nasion kakaowca napój o nazwie xococalit.

Czekolada jest wysokokaloryczna, więc zbyt duże jej ilości mogą wpływać na otyłość. Jednak taka kosteczka (max. 50g dziennie) to samo dobro. Sprzyja wytwarzaniu endorfin, czyli hormonów szczęścia, zawiera flawonoidy spowalniające procesy starzenia i stany zapalne, wpływa korzystnie na układ krążenia, zawiera dużo magnezu potrzebnego układowi nerwowemu, sercu oraz mięśniom i kościom. Z wszystkich rodzajów słodyczy najmniej szkodzi zębom, wspiera też odchudzanie – oczywiście w niewielkich ilościach i najlepiej gorzka.

Warto mieć przy sobie tabliczkę, aby „w razie konieczności” 😉 sięgnąć po kosteczkę. Tutaj przyda się pudełeczko, w którym możemy taką tabliczkę przechowywać. Można także komuś takie lekarstwo w owym szykownym pudełeczku sprezentować. Dziś pokażę Wam, jak zrobić eleganckie pudełeczko na czekoladę.